Menü
Aktuális
Hegyvidéki Történetek
Ági vagyok BLOG
Ajánló
Egészség
Gasztro
Zöld környezet
Nagyvilág

 2019-02-26

Kihez milyen jógatípus illik?

Kihez milyen jógatípus illik?

A jóga manapság rendkívül divatos mozgásforma, mégis talán épp ezért nehéz a kezdőknek eligazodni a sokféle óratípus között. A Muditayoga tanárai segítenek abban, hogy kinek milyen jógát érdemes választania. 

Természetes, hogy feszültséggel tölt el minket az ismeretlen. Ha újfajta mozgásformát keresünk, szeretnénk egy kicsit legalább fejben „képben lenni” vele kapcsolatban, mielőtt kipróbáljuk. Ugyanakkor elbizonytalaníthat minket a bőség zavara is, hiszen honnan sejthetnénk, mi a legjobb nekünk, ha azt sem tudjuk, hol kezdjük az egészet? Aki elindul a jógaösvényen, új világot tapasztal meg: mindegy, hogy csak a teste feszesítése a cél, vagy azért érkezik, hogy a stresszt levezesse és egyensúlyba kerüljön a lelke, esetleg spirituálisabb utakat szeretne bejárni.

A jóga nem vallás, hanem életmód: számos olyan hatása van, mint az egészség megőrzése, a fittség megszerzése, a mentális tisztaság, a külső-belső egyensúly elérése. Gyakorlása közben egyszerre leszünk erősek és hajlékonyak. Túlzásnak tűnhet, de igaz, hogy a jóga mindennap egy kicsit közelebb visz valódi önmagunkhoz.
 
Kezdjük gerincjógával!

Aki óvatosan merítkezne meg a jógaóceánban, annak mindenképpen érdemes először a gerincjógát kipróbálnia. Ez egy statikusabb óratípus, ahol a tradicionális jógairányzatok ászanáit ötvözik a modern anatómiai és mozgásterápiás ismeretekkel. Aki ülőmunkát végez, és emiatt fáj a nyaka, a válla, a dereka, vagy egész nap állnia kell, itt kezdje a gyakorlást. A gerincjóga hatására javul a testtartás, csökkennek a mozgásszervi panaszok, mérséklődik a hát- és a derékfájás, nő az ízületek mozgékonysága, erősödnek és nyúlnak az izmok, fejlődik a testtudat.
 
Folytassuk gerincjóga flow-val!

Ezen az órán a jógaászanákkal egyidejűleg gyakorolhatjuk a mély légzést és az elme koncentrációját. A kitartott ászanák alatt a koncentrációs képesség növekszik, és egy óra gyakorlás során nem csak jógatesttartást tanulunk, hanem egy óra mély relaxációt és egy óra meditációt is nyerünk.
 
Az ászanák gyakorlásával megteremtjük a test stabilitását, oldjuk a stressz okozta blokkokat, elindítjuk a szervezetünket egy egészségesebb működés felé.

Légzéstechnikák segítségével energetizáljuk az egész testet, és finomabb szinten oldjuk a negatív érzelmeket, félelmeket, mélyen tárolt feszültségeket, haragot, frusztrációt. Relaxációs technikákat gyakorlunk, és ezzel érjük el a fizikai test mélyebb elengedését, oldását. Fokozatosan mélyülünk el a meditáció művészetében, ezáltal fejlesztjük az intuitív képességet, eszközt kapunk a problémák kezelésére, a nehézségekkel való megküzdésre.
 
Legyünk erősek az astanga vinyásza segítségével!

A hagyományos astanga vinyásza jóga nagyban eltér a többi jógairányzattól: erőteljes, dinamikus jógarendszer, amelynek gyakorlása egyhuzamban zajlik.

Az astanga vinyásza jóga fokozatosan bevezeti gyakorlóját abba, hogy újra felfedezhesse saját magát a legteljesebb mértékben, a létezés minden szintjén: fizikai, mentális és spirituális szinten egyaránt. A hangos udzsáji légzés, az ászanák és a tekintet irányának tudatosítása révén lehetőségünk van megtapasztalni önmagunkat egy mélyebb, egyben magasabb szinten is.

A vinyásza szó utal arra, hogy a légzés tudatosan összhangban van a mozgással. A mozgás és a légzés összhangja és az energetikai zárak tudatosítása során a gyakorlása alatt intenzív belső hő keletkezik. Ez a belső gyógyító tűz megtisztítja a fizikai testet, stabilizálja, egészségben tartja a hormonháztartást, a váz- és izomrendszert, a belső szerveket, kiutasítja a nem kívánt méreganyagokat, így az eredmény egy fénylő, egészséges, erős test lesz. Mivel a dinamikus jógairányzatok gyakorlása erőfeszítést és elszántságot igényel, ezért a férfiakhoz is közel áll ez az óratípus.
 
Hallgassunk saját belső hangunkra a mysore astangával!

Az astanga jóga „fővárosa” a dél-indiai Mysore, innen kapta a nevét ez a gyakorlási mód. Ez az típus nem vezetett óra: a résztvevők saját ritmusukban gyakorolnak, az oktató közben igazít és segít.

Kezdőknek is ajánlják, főleg azért, mert aki így kezdi az astangát gyakorolni, az a legszerencsésebb, hiszen tradicionálisan ebben a stílusban oktatják a módszert. A mysore astanga órákon a gyakorlók a saját légzésük ritmusára végzik a sorozatot.

Ha valaki kezdő, akkor nem egyből az egész sorozatot viszi végig, hanem a saját tempójának megfelelően tanulja meg a gyakorlatokat.

Ez a mysore gyakorlási mód elősegíti az önmagunkba való befelé figyelést, ezáltal nagyon hatékony az önismeret fejlesztésében is a test fizikai erősítése és egészségmegőrző szerepe mellett.

Nézze meg most milyen időszakos kedvezménnyel próbálhatja ki az órákat!

Ajánló
Ajánló
A tökéletesen sima bőr titka

A tökéletesen sima bőr titka

A lézeres kezelések jó szolgálatot tesznek a szépségápolás területén. Így például a világ első...

Ragyogjunk télen is! Bőrápolás a fagyos napokon

Ragyogjunk télen is! Bőrápolás a fagyos napokon

A téli időszakban a kipirosodó, száraz és viszkető bőr sokaknak gondot okoz, de a kellemetlen...

Szilveszter éjjel

Szilveszter éjjel

Az év utolsó napján, szilveszter éjjelén nem egyszerű hazajutni, ezért szétnéztünk, hogy itt a...