Menü
Aktuális
Hegyvidéki Történetek
Ági vagyok BLOG
Ajánló
Egészség
Gasztro
Zöld környezet
Nagyvilág

 2019-07-15

Visszér - a soha viszont nem látásra!

Visszér - a soha viszont nem látásra!

A mostanában sokakat érintő visszeresség, visszérbetegség nemcsak esztétikai, hanem nagyon komoly következményekkel járó egészségügyi probléma. Érdemes pár napi trükköt bevetnünk azért, hogy csökkentsük a panaszainkat, illetve megelőzzük a bajt.

A keringésben fontos szerepük van a vénáknak, más néven a visszereknek, ugyanis ezek szállítják a vért a végtagokból a szív felé. Ezt a folyamatot a vénák falában lévő billentyűzet és az izomműködés pumpafunkciója biztosítja. Előfordulhat, hogy a billentyűzet nem zár jól, a véráramlás lelassul, a vénák fala pedig kitágul.
 
A kissé kitágult erek kezdetben nem okoznak panaszokat, de ahogy nő a visszerek száma és romlik az állapota, kialakul a „nehézláb” érzés, lábszárgörcs, állandó fájdalom jelentkezhet, a legsúlyosabb esetekben akár lábszárfekély is. Az állapotromlás és a komolyabb következmények elkerülésére már számos lehetőség áll rendelkezésünkre, nézzük, hogy melyek ezek.
 
Érdemes mozogni

A testmozgás segíti a keringést, az úszás, a kerékpározás vagy akár a tempós séta is csökkenti a vér pangását a vénákban. Hasznosak lehetnek a célzott tornagyakorlatok is. A gyertyaállásban vagy függőleges helyzetbe emelt lábakkal tett ollózás, terpesztés, keresztezés, illetve „biciklizés” edzi a vénákat, erősíti a kötőszövetet. Ezeket a gyakorlatokat végezzük rendszeresen, naponta.
 
Álljunk fel gyakran

Ha ülőmunkát végzünk, érdemes óránként felállni, és átmozgatni a végtagokat, elősegítve a vér áramlását a szervezetben. Ülés közben figyeljünk arra, hogy ne tegyük hosszú időre keresztbe a lábunkat, mert ez a testhelyzet akadályozza a vérkeringést, és hozzájárul a vénás panaszok fokozódásához. Ha hosszú repülőútra indulunk, szintén ne feledkezzünk meg a gyakori felállásról, a lábaink átmozgatásáról, tornáztatásáról.
 
A jó étrend is segíthet

Étkezésünkkel is hozzájárulhatunk ahhoz, hogy kevésbé legyünk veszélyeztetettek. Együnk sok zöldséget és gyümölcsöt! Hasznos a hagyma, a fokhagyma, a paprika, a káposztafélék, különösen a brokkoli, valamint a cseresznye, az áfonya, az alma, a fekete ribizli és a citrusfélék fogyasztása, mert ezek a táplálékok magas rosttartalmuk mellett gazdagok az érfalakat erősítő C-vitaminban és bioflavonoidokban is.
 
A magnézium is remek

Étrend-kiegészítőként érdemes bevetni a magnéziumot, de az ételekből is megszerezhetjük azt: együnk sok spenótot, olajos magvakat, teljes kiőrlésű gabonaféléket, hüvelyeseket, banánt és avokádót. Heti étrendünkbe iktassuk be az érvédő hatású Omega–3 zsírsavakat tartalmazó halféléket, különösen a lazacot, a busát és a tonhalat.
 
Öltözzünk kényelmesen

Ruházatunkkal is elősegíthetjük a szabad véráramlást: viseljünk olyan öltözéket, ami nem szorít derékban, hónaljban, nem vág be a lágyéknál, nem gátolja vérkeringést sem a térdhajlatban, sem a lábszárban. Hideg időben érdemes kényelmes zoknit vagy harisnyát, illetve a lábat melegen tartó cipőt hordani.
 
Gyógyító pihenés

Amikor pihenünk, üldögélés közben támasszuk fel a lábunkat úgy, hogy a szívvel egy magasságban legyen. Ez mérsékli a lábak vénáira gyakorolt nyomást, a gravitáció pedig hozzájárul, hogy a vér egyszerűen visszaáramoljon a szívbe.
 
A természetes szerek is jók

A népi gyógyászatban régóta ismert a vadgesztenye jótékony hatása a visszérbetegségekre. Alkalmazhatjuk borogatás vagy krém formájában is. Ugyancsak bevált a piócák által termelt hirudin nevű anyagból készült termékek használata, amelyek gátolja a vérlemezkék összecsapódását, így mérséklik a trombózis veszélyét. A körömvirágkenőcs pedig csökkenti a gyulladásos folyamatokat, javítja a bőr vérellátását, fokozza annak rugalmasságát.
 
Orvosi megoldások

Már azoknak is érdemes lehet szakemberhez fordulniuk, akik számára „csak” esztétikailag zavaró a visszeresség. Ha szeretnék megelőzni a későbbi súlyosabb következményeket, érdemes felkeresniük a Virányos Klinikát. Az ún. pókháló-, vagy seprűvénák esetén vékony, 1-2 mm átmérőjű hálózatos erek vannak közvetlenül a bőr alatt. Ilyenkor elsősorban esztétikai jellegű a probléma, amelyet injekciós kezeléssel megfelelően lehet kezelni. 

Akik azonban nagy, tágult visszereiket szeretnék eltávolítani, és ezzel megszabadulni a visszeresség következtében kialakult egészségügyi problémáktól, azok számára a visszérműtét ajánlott.

Utóbbi során a világszerte elismert visszérműtéti technikát, az úgynevezett Várady-módszert alkalmazzák a klinikán, amelyet a magyar származású Várady professzor dolgozott ki. A műtét során a tágult vénákat 1-2 mm-es kicsiny metszésekből Várady-eszközök segítségével távolítják el.

Ezzel a technikával funkcionális és esztétikai szempontból is kiváló eredmény érhető el.

Ajánló
Ajánló
Ha folyton fáradtak vagyunk – A pajzsmirigy megbetegedései

Ha folyton fáradtak vagyunk – A pajzsmirigy megbetegedései

A pajzsmirigybetegség egyik tipikus tünete, amikor akár tíz óra alvás után is fáradtnak,...

Család születik program

Család születik program

A Maternity Magánklinika a várandósság teljes ideje alatt, egészen a szülés pillanatáig mindenben...

Mentsük meg a fogainkat!

Mentsük meg a fogainkat!

Amikor fáj a fogunk, mindent megtennénk, hogy megszabadítsanak minket ettől a kíntól, még a...