Menü
Aktuális
Hegyvidéki Történetek
Ajánló
Egészség
Gasztro
Zöld környezet
Nagyvilág

 2024-10-22

Hangfestés Lackfi Jánossal és a Danubia Zenekarral

Hangfestés Lackfi Jánossal és a Danubia Zenekarral

Október 26-án szombat délelőtt meglepő és izgalmas programok várnak a zenebarátokra a MOM Kulturális Központban, ahol a házigazda Hámori Máténak Lackfi János lesz a vendége. A rendezvényen meghallgathatjuk a József Attila-díjas költő legszebb, legfurcsább és legmulatságosabb történeteit. Vajon mi sül ki abból, ha egy elismert irodalmár és egy nagy csapat remek zenész akarja szórakoztatni a gyerekeket? Szinte biztos, hogy remek szórakozás!
 
Lackfi János jól ismert, népszerű és visszatérő vendég kerületünk kulturális rendezvényein. Gyakran találkozhatunk vele előadásokon, koncerteken, beszélgetéseken, és a sokoldalúságát jól bizonyítja, hogy most egészen egyedülálló módon „hangfestésre” vállalkozik. Felismerte ugyanis, hogy a jó meséknek dallamuk van! Együttműködve a délelőtti rendezvény házigazdájával, a Liszt Ferenc-díjas Hámori Máté karmesterrel, most a legkisebbeket akarja megszólítani. Ez a koncert ötéves kortól ajánlott.
 
A jövő kulcsa az ifjúság
A hangfestésben közreműködnek a Danubia Zenekar művészei. Ezt az alkotóközösséget több mint harminc évvel ezelőtt hozta létre Héja Domonkos. Hámori Máté 2015 óta irányítja művészeti vezetőként az itthon, de Európa-szerte is jól ismert társulatot. Nagyon fontos célkitűzésüknek tekintik az utánpótlás kinevelését, valamint azt, hogy az új nemzedékek tagjai a lehető leghamarabb megismerkedhessenek a muzsika csodálatos hangjával.
Hámori Máté szerint létezik egy olyan kulturális vívmányunk, amely képes közel hozni egymáshoz az embereket, és ez nem más, mint a zene szeretete.
A muzsika utáni rajongás ugyanis elég erős ahhoz, hogy az olyanok közé is hidat építsen, akik földrajzilag, az életkoruk tekintetében, esetleg a világszemléletük miatt távol állnak egymástól.
A Danubia Zenekar tagjai azt szeretnék, hogy minél több kortársunk ismerje meg a klasszikus alkotások szépségét. Tisztában vannak azzal, milyen komoly múltra tekint vissza ez a műfaj, és azt is tudják, hogy a komolyzene csak akkor maradhat meg a huszonegyedik század derekán is, ha megnyerik a fiatalságot. A zenekar nem véletlenül az egyik legfiatalosabb stílusú hivatásos együttes hazánkban. Előszeretettel kísérleteznek és miközben a nagy klasszikusok mellett kortárs műveket is műsorra tűznek, igyekeznek ezernyi módon megszólítani a gyerekeket. Ennek jegyében hozták létre négy évvel ezelőtt az első olyan itthoni klasszikus zenei fesztivált, amelyik az egész családnak szól.
 
Titkos kódszavak és izgalmas jelnyelv
Lackfi János hat gyermek édesapjaként és négy kicsi nagypapájaként „folyékonyan beszéli” az apróságok nyelvét. Tudja, mi kell ahhoz, hogy ne csak felkeltse az érdeklődésüket, hanem elérje, hogy a kis koncertlátogatók aktívan bekapcsolódjanak a közös muzsikálásba. Csokorba gyűjti nekik a legszebb és legmulatságosabb történeteit.
A koncert során valamennyi jelenlévő a zenekar tagjává válhat. A gyerekek között sok hangszert osztanak ki, így a rendezvény egy csapásra interaktív foglalkozássá válik. Ráadásul Lackfi János megtanítja őket egy izgalmas jelnyelvre, és az apróságok elsajátíthatják a közös alkotáshoz szükséges titkos jelszavakat is. Így a legcsekélyebb nehézséget sem jelent hangokkal megfesteni a meséket.
Pályafutása során nagyon sok irodalmi díjat kapott. A kisgyermekes családok azért ismerik olyan jól, mert többször is elnyerte az Év Gyermekkönyve díjjal járó megtisztelő címet, de megkapta a Janikovszky Éváról elnevezett díjat is. Ugyanolyan szívesen ír verseket a gyerekeknek, mint a felnőtteknek, sőt egy külön kötettel lepte meg a felnőttes gyerekeket és a gyerekes felnőtteket. Sőt, Vörös Istvánnal együttműködve újraértelmezte a legismertebb klasszikus magyar gyermekverseket.
 
Zene az egész családnak
Hámori Máté, a Danubia Zenekar művészeti vezetője és csapata új utakon indulhat el Lackfi Jánossal együttműködve. Hámorinak is a zene a szenvedélye, és úgy gondolja, a muzsikálás nemcsak önmagunk megismerésére jelent nagyszerű lehetőséget, de nagyon is alkalmas arra, hogy érzelmekkel és szenvedéllyel töltse meg az életünket. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egykori tanítványa a legelismertebb hazai zenészek közé tartozik. Túl azon, hogy klasszikus és jól ismert műveket vezényelt, többtucatnyi, a gyerekek körében népszerű örvendő előadást hozott létre. A Liszt Ferenc-díj mellett munkásságát Magyar Arany Érdemkereszttel is elismerték.
Október 26-án délelőtt a MOM Kulturális Központ Színháztermében különös dallamok, meglepő hanghatások zendülnek fel. Elismert zenészek és kíváncsi gyerekek alkotnak meg összefogva egészen egyedi, különleges dallamokat, miközben a muzsika eszközeivel festik meg Lackfi János magukkal ragadó meséit.
 

Ajánló
Ajánló
Örökké a Tiéd, Mária – Lakásszínházi előadás a Várkert Bazárban

Örökké a Tiéd, Mária – Lakásszínházi előadás a Várkert Bazárban

Izgalmas színházi élményre számíthatnak az érdeklődök, akik október 16-án a Várkert Bazárba...

Tüllszoknya és balettcipő – Gyermekbalett-tanfolyamok a Hegyvidéken

Tüllszoknya és balettcipő – Gyermekbalett-tanfolyamok a Hegyvidéken

Minden kislányban él egy balerina, akit érdemes előcsalogatni. A Grace Mozgásművészeti Stúdió...

Családi nap a Lóvasúton: izgalmas programok kicsiknek és nagyoknak

Családi nap a Lóvasúton: izgalmas programok kicsiknek és nagyoknak

Vidám rendezvények kavalkádja várja október 5-én, szombaton mindazokat, akik ellátogatnak a...