2019-12-18
A nagy nap és esetleges buktatói – Esküvő télen

Bár a statisztikák szerint a legtöbb esküvőt késő tavasszal vagy nyáron tartják, ez nincs kőbe vésve, és a nagy napot télen vagy ősszel is emlékezetessé lehet tenni. Azonban minden évszakban más-más dologra érdemes odafigyelni ahhoz, hogy lehetőleg csak szép emlékeink legyenek az eseményről.
Először nézzük meg, milyen előnyei lehetnek egy téli esküvőnek. A Vőfély megoldás segítségével megnézzük, mire érdemes jobban odafigyelni, mert lehet, hogy ez csak egy apróság, de senki sem azért szeretne emlékezni egy esküvőre, mert mondjuk eltűnt a kabátja…
A téli esküvő előnyei
Szervezési szempontból kifejezetten előnyös lehet ez az időszak! Az esküvői szolgáltatók januárban, februárban nem annyira leterheltek, jónéhányuk kedvezményt is ad a szezonon kívüli időszakra, általánosítani persze nem lehet. Gondoljunk például egy jó zenekarra, akik a téli időszakban is lekötöttek az évzáró céges rendezvények, bálok miatt.
Ugyanakkor elmondható, hogy télen kevesebb esküvő van, amiből az következik, hogy több esküvői szolgáltató közül lehet választani. Ilyen lehet például a vőfély, ceremóniamester kiválasztása is, amelynek legfontosabb szempontja, hogy megfelelő ceremóniamester, vőfély koordinálja az esküvő, lakodalom eseményeit.
Téli sajátosságok
.jpg)
Ezt azért érdemes kihangsúlyozni, mert az a tapasztalat, hogy néha az éttermek elfelejtik, a 80-100 fő vendéggel együtt ugyanennyi kabátot is kapnak. Ha téli esküvőt szervez, érdemes rákérdezni, hogy hol és hogyan lehet majd kulturált módon elhelyezni a vendégeitek kabátját.
Ilyen időben természetesen a menyasszony és a vőlegény ruházatát is jól át kell gondolni. Ez azonban egyszerűbb, mint gondolnánk, csak rétegesen kell öltözködni. A vőlegények ilyenkor nyugodtan választhatják a háromrészes gyapjúöltönyöket, a menyasszonyok pedig csodás szőrme vagy szőrmehatású bolerókkal vagy akár hosszú bundával tehetik különlegessé az öltözéküket.

Ha nagyon szeretnénk, akkor külső helyszínt is választhatunk a fényképekhez, de inkább csak rövid időre, és nem az egész násznép számára. Ilyen esetben a vendégeket a vőfély, vagy ceremóniamester elkísérheti az étteremig. A násznéppel a fényképezést pedig meg lehet oldani a templomban, a polgármesteri hivatalban, vagy akár az étteremben is.
Ami a bulit illeti…
Tény, hogy télen hamarabb sötétedik, ezért míg nyáron a 18 óra délutánnak számít, addig télen már öreg estének. Ez hozza a biológiai velejárókat is, hamarabb álmosodnak az emberek. Ezzel is magyarázható, hogy (persze a kezdési időponttól is függően) a téli esküvők akár 2 órával hamarabb is befejeződnek. De az is lehet, hogy a pálinka teszi, mert a hideg idő miatt a pálinka, a rövidital jobban fog fogyni, mint a sör.
.jpg)
A hangulat szempontjából mulatósabb a téli esküvő, nem kell nógatni senkit, hogy táncoljon, és ez is az időjárásnak köszönhető.
A téli esküvőről az is elmondható, hogy a közelgő karácsonyi ünnep meghittsége, a szilveszteri vidámság már áthatja az egész légkört. A szürkébe burkolódzó ismerősök, családtagok örülni fognak, hogy részt vehetnek egy színes, felejthetetlen eseményen!